Tērē ar prātu un neķeries pie ātrajiem kredītiem

Sēžot un prātojot par dzīvi, aizdomājos par to, kāpēc cilvēki tērē vairāk kā nopelnījuši, bieži vien aizņemoties naudu uz neizdevīgiem noteikumiem vai paņemot kādu ātro kredītu. Citam naudu vajag, lai samaksātu kādu rēķinu, bet cits vēlās kaut ko iegādāties, nespējot sagaidīt algas dienu. Dažkārt ir situācijas, kad cilvēks pat nestrādā, viņam nav darba un ienākumu, bet kāre tērēt naudu sit augstu vilni. Vai tas ir labi, tas laikam ir lieks jautājums. Skaidrs, ka šādi rīkojoties var iedzīvoties tikai nepatikšanās, jo aizņemtā nauda būs jāatdod, pie tam, tas nebūs bez maksas. Cilvēks jau nedomā par sekām, viņam vajag patērēt tagad un uzreiz.

Šeit noteikti pie vainas ir audzināšana, kuras rezultātā cilvēks nav spējis iemācīties būt atbildīgam un dzīvot tikai ar tiem līdzekļiem, kuri ir uz doto brīdi. Kā mēs varam palīdzēt šiem cilvēkiem, ar naudu, ar nosodīšanu? Protams, ka tas nepalīdzēs atrisināt problēmu cēloni, šeit vajadzīga audzināšana, kuras rezultātā tiek panākts, ka cilvēks sāk domāt par savu finansiālo stabilitāti gan tagadnē, gan nākotnē, rūpīgi visu plānojot un apzinoties sekas, ja tiks veiktas kaut kādas atkāpes no plāna. Vēl derīgi būtu, ja cilvēks mācētu ne tikai plānot budžetu, bet arī veidot rezerves, kuras ļautu tikt pāri kaut kādiem neparedzētiem pavērsieniem, kuri prasa jūtamas investīcijas.

Kāpēc ir jābaidās no ātrajiem kredītiem un ātro kredītu spamotājiem, kāpēc tie ir vairāk posts kā kaut kas derīgs? Viss ir ļoti vienkārši – tā ir aizņemta nauda, kura būs jāatdod ar papildus maksu jeb komisiju. Tā ir nauda, kas tiek aizņemta tagad, bet atdota tiks no tuvākās algas, kura var nebūt tik liela, lai no tās spētu segt visus izdevumus un nomaksāt parādus, nenonākot situācijā, kad aizņemšanās kļūst sistemātiska. Protams, ja runa ir par 20 līdz 50 euro, tad lielas problēmas šāds ātrais kredīts nesagādās, taču jāsaprot, ka no sīkumiem salasās lielas lietas. Var salasīties dažādi mazi maksājumi, kas veidos lielas izmaksas, un 50 euro kredīta maksājums var likties pārāk liels, mudinot to pagarināt. Pagarināšana jau nav nekas traks, jo tā neprasīs lielas izmaksas, tomēr tas parāds tiks atlikts uz nākamo mēnesi, kurā var rasties analoģiska situācija.

Un kā ar to, ka ātrie kredīti palīdz pārvarēt badu vai aukstumu? Jā, ir briesmīgas situācijas, kad cilvēkam nav ko ēst, tāpēc šāda vieglā nauda ir tieši laikā, tas ir kā glābiņš, kurš ir pa rokai. Arī apkures sezonā šādi risinājumi var noderēt, jo, ja nav naudas malkai, salt nost kaut kā negribētos. Ir daudz un dažādi gadījumi, kad aizņemšanās ir neizbēgama, tāpēc mēs nevaram nosodīt visus tos, kas aizņemas un visus tos, kas aizdod. Lielākā daļa ātro kredītu un ilgtermiņa kredītu kompāniju ir veiksmīgi  nostādījušas savu biznesu, piedāvājot saudzīgus aizņemšanās modeļus, tomēr jāsaprot, ka katra kompānija vēlās nopelnīt un, ja būsiet tās klients, tad arī uz Jums tik nopelnīts. Dusmoties par lielajiem procentiem vai nespēju laicīgi atdot naudu, nevajadzētu, tas viss ir jāsaprot jau pašā sākumā, kad vēl nav noslēgts līgums. Bieži vien daudzi grēko ar to, ka nelasa līgumu un laiž gar ausīm to, kas vēlāk ir kā pārsteigums vai naida iemesls. Naidoties ar kreditoriem tiešām nevajadzētu, jo aizdevējs sākumā piedāvā iepazīties ar visiem noteikumiem, Jums ir iespēja tos pieņemt vai atteikties no tiem.

Turpinot par kredītiem un spamotājiem

Par cik es saņēmu nopietnus draudus un arī aicinājumu no kāda pusfabrikāta, pārtraukt rakstīt par ātrajiem kredītiem un nepieminēt konkrētās lapas, biju nolēmusi pamest šo nodarbi, tomēr atklājās, ka neesmu viena un izstāties no cīņas būtu zem goda. Ņemot vērā, ka Toma raksts par kredītu zombijiem ir uzņēmis labus apgriezienus, domāju, ka arī es turpināšu iesākto. Sākšu ar to, ka tur var skaidri redzēt tos, kuriem tas viss rūp, sevišķi divas personas, kuras neslikti brauc ar muti. Vārdus neminēšu, lai nav šmuce kā vienam no tiem, kas tur runā par advokātiem, bet vienu zinu noteikti – Valmieras SEO džeki ir nožēlojami pamuļķi, kuri domā, ka viņu shēmas ir zināmas tikai viņiem. Pienāks laiks un Google paņems priekšā visas tās vieglās peļņas lapas, un Valmieras SEO zēni ar savu Inno Minno Webinno varēs iet slaucīt ielas, jo tādi pakalpojumi nevienu normālu kompāniju vairs neinteresē. Būtu labi šo visu vēl sakārtot arī likumdošanas līmenī, lai tādiem parazītiem nebūtu iespēja izplatīties. Un te, par sliktu šiem krāpniekiem, es nolasu paprāvu komandu kadai biedrībai, kas cīnīsies jau citā līmenī.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s